AHMED HAMDİ AKSEKİ SEMPOZYUMU

35,00
22,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

AHMED HAMDİ AKSEKİ SEMPOZYUMU

Ahmet Hamdi Akseki, klasik medrese eğitimi yanında Dârulfünûn Ulûm-ı Âliyye-i Dîniyye Şubesi, Dârulhılâfeti’l-Aliyye Medresesi ve Medrese- tü’l-Mütehassısîn Felsefe, Kelâm ve Hikmet-i îlâhiyye Şubesi gibi modern mek­teplere de devam ederek her iki eğitim-öğretim sistemini yakından tanıyan bir entelektüel âlimdir. Kurtuluş savaşı yıllarında, Anadolu’ya geçerek yazılarıyla ve vaazlarıyla Milli Mücadele’ye etkin destek veren mücahid bir kim­liğe de sahiptir. Yeni devletin bürokratik yapılanmasına da ciddi katkılar sunan Akseki, bu çerçevede Tedrisat Umum Müdürlüğü, Diyanet işleri Reisliği Hey’et-i Müşavere Azalığı, Diyanet İşleri Reis Muavinliği ve nihayet Diyanet işleri Reisliği görevlerinde bulunmuştur.

Elinizdeki eser, çok yönlü bu âlimi bütün yönleriyle tanımayı amaçlayan bir sempozyumun hası­lasıdır. Bu sempozyum, Akdeniz Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Dekanlığınca 8-9 Kasım 2013 tarihlerinde Antalya’da düzen­lenmiştir. Farklı İlahiyat Fakültelerinden alanla­rında yetkin, değerli araştırmacılar bu sempozyuma ilgi göstermişlerdir. Düzenleme kuruluna ulaşan yüz yirmiye yakın tebliğ özeti arasından, otuz tanesi seçilmiştir. Hepsi çok kıymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda Ahmet Hamdi Akseki’nin haya­tı, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayışı, farklı ilim dallarındaki birikimleri, tezleri, entelektüel ilgi ve yaklaşımları gibi ona dair farklı boyutlar ele alınmış ve incelenmiştir.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Komisyon

Barkod

9789751967589

Kategori

İlmi

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2017

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

576

Ürün Ölçüsü

160*240

Kapak Bilgisi

Sıvama Cilt

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık