Sipariş Takibi

AHMED HAMDİ AKSEKİ SEMPOZYUMU

35,00
22,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle

AHMED HAMDİ AKSEKİ SEMPOZYUMU

         
          Merhum Ahmet Hamdi Akseki, klasik medrese eğitimi yanında Dârulfünûn Ulûm-ı Âliyye-i Dîniyye Şubesi, Dârulhılâfeti’l-Aliyye Medresesi ve Medrese- tü’l-Mütehassısîn Felsefe, Kelâm ve Hikmet-i îlâhiyye Şubesi gibi modern mek­teplere de devam ederek her iki eğitim-öğretim sistemini yakından tanıyan bir entelektüel âlim profiline sahip olmuştur. Bunun yanında o, Anadolu’ya geçerek yazılarıyla ve vaazlarıyla Milli Mücadele’ye etkin destek veren mücahid bir kim­liğe de sahiptir.
Aynı zamanda yeni devletin bürokratik yapılanmasına da ciddi katkılar sunan merhum ve mağfur Akseki, bu çerçevede Tedrisat Umum Müdürlüğü, Diyanet işleri Reisliği Hey’et-i Müşavere Azalığı, Diyanet İşleri Reis Muavinliği ve nihayet Diyanet işleri Reisliği görevlerinde bulunmuştur.
         Elinizdeki kitap, işte bu çok yönlü âlim, mücahid, mütefekkir, entelektüel ve devlet adamını bütün yönleriyle tanımayı amaçlayan bir sempozyumun hası­lasıdır. Bu sempozyum, bir diğer ifadesiyle “bilgi şöleni", Akdeniz Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Dekanlığınca 8-9 Kasım 2013 tarihlerinde Antalya’da düzen­lenmiştir. Böylesine önemli ve hayırlı hizmete, Diyanet işleri Başkanlığı Antalya İl Müftülüğü de Akdeniz Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Dekanlığına her türlü desteği vermiştir. Ülkemizin çeşitli yerlerindeki ilahiyat Fakültelerinden alanla­rında yetkin, değerli araştırmacılar bu sempozyuma ilgi göstermiş ve birikimlerini ortaya koymak üzere başvurmuşlardır. Düzenleme kuruluna ulaşan yüz yirmiye yakın tebliğ özeti arasından, iki gün boyunca planlanan altı oturumda sunulmak üzere, titiz bir eleme ile otuz tanesi seçilmiştir. Hepsi çok kıymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda Ahmet Hamdi Akseki’nin haya­tı, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayışı, farklı ilim dallarındaki birikimleri, tezleri, entelektüel ilgi ve yaklaşımları gibi ona dair farklı boyutlar ele alınmış ve incelenmiştir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER


Baskı Tarihi: 2017

Baskı: 2. Baskı

Kapak: Hard Cover

Sayfa: 576

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık