RUH VE BEKAYI RUH

325,00
195,00
%40
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Ruhun varlığı, insanın ruh sahibi bir varlık olduğunun kabul edilmesi, ruh-beden birlikteliği ve karşılıklı etkileşimleri...hem dinin ana kaynakları, insanın yaratılışı, insanın yapısı ve kabiliyetleri hem de melekler, ahiret hayatı ve insanın tekrar diriltilişi açısından belirleyici ve önemli bir konudur. Denebilir ki ruh meselesini bir şekilde çözmek veya ruhun varlığını ispat etmek dini, gaybı, melekleri, vahyi, görünen-maddi dünyanın dışında varlıklar olduğunu ispat emek ve savunmak anlamına gelmektedir. Ahmet Hamdi Akseki de talebelik yıllarının sonuna doğru bu mühim ve hayati meselelerle ruh merkezli olarak uğraşmayı gözüne kestirmiş ve yaşına, dönemine göre bunu hayli başarılı şekilde gerçekleştirmiştir.

Ahmet Hamdi Akseki merhumun hayatta iken yayımlamak istemesine rağmen matbu hâlini görme imkânına kavuşamadığı ilk “akademik” metni; Ruh ve Bekâ-yı Ruh adlı çalışması telifinden bir asrı biraz zaman geçmişken bu neşirle birlikte gün yüzüne çıkarak okuyucusuyla buluşmaktadır. 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Eser Dili: Türkçe-Osmanlıca

Yazar:  Ahmed Hamdi AKSEKİ

Hazırlayanlar: Rabia K. GÜNDOĞDU-İsmail KARA

Basım: 2022

Gen. Yay. No: 2326

İlmi Eserler: 327

ISBN: 978-625-435-422-9

Sayfa: 576

Kapak: Karton Kapak

Ebat: 16.5X24.5

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık