KUDÜS VE AKSA

195,00
126,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

KUDÜS VE AKSA

Kudüs’ü yazmak, kutsalın değerini anlatmak kadar zor. Kudüs’ü anlatmak, orada yaşamak kadar zor. Zira yeryüzünün kadim şehirlerinden olması hasebiyle köklü bir mirasa sahip olan Kudüs, insanlığın tarihi serüvenine tanıklık eden evrensel bir değerdir. Hz. Adem’den (a.s) itibaren vahyin ortak adı olan İslam’ı tebliğ vazifesi ile görevlendirilen nice peygamberin hatırasını barındıran Kudüs, İslam’ın çağlar üstü hakikatlerini ve insanlığın ortak değerlerini temsil eden kutsal bir mekandır. Aynı zamanda Kudüs, Müslümanlar nezdinde her türlü meşakkatin göze alınarak yolculuk yapılmaya değer görüldüğü üç mabetten biri olarak tasvir edilen ve çevresinin mübarek kılındığı Mescit-i Aksa’yı bağrında taşıyan şehirdir.

Bu çalışma, Kudüs’ün ne denli önemli bir coğrafya olduğunu gösterecek kadar kısa bir tarih, Kudüs’ün üç din için ne kadar kutsal olduğunu anlatacak kadar bilgi, geçmişte ve günümüzde yaşananlardan çeşitli dersler çıkartacak kadar farkındalık oluşturmayı hedeflemiştir.

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. Bünyamin ERUL

Barkod

9789751970046

Kategori

Genel

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

4

Sayfa Sayısı

316

Ürün Ölçüsü

160*240

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık