DİN HUKUK VE TEKNOLOJİ

95,00
61,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

DİN HUKUK VE TEKNOLOJİ

İnsan, yalnızca maddi cevher ihtiva eden, bir birine geçmiş fiziki parçalardan oluşan, ruhtan arınmış madde-insan mıdır? Yoksa insan sıradan bir canlı organizma değil de; yaratılmış varlıklar arasındaki mümtaz konumuyla “en şerefli varlık” payesine sahip “madde-mana” terkibine sahip bir varlık mıdır? İşte “en şerefli varlık” konumunda olan insanın; madde-insan karşısında aklı, ruhu ve hukuku mutlaka korunmalıdır. Çünkü maddesel anlam değerinin yanında manevi anlam ve değere de sahip insanı makinenin tahakkümü altına sokmak, açıkçası, insanlığı ayaklar altına almak anlamı taşıyacaktır.

Eser, din ve teknoloji ilişkisini yapay zekâ üzerinden daha ziyade hukuki boyutlarıyla mercek altına almaktadır. Günümüzde yapay zekâ teknolojilerini İslami perspektiften ele alan araştırmalara katkı sağlayan eseri din - hukuk – yapay zekâ üçlüsü arasında meşru bir orta yol arayışı olarak da görmek mümkündür.

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Komisyon

Editör

Prof. Dr. Adnan Bülent BALOĞLU

Dr. Öğr. Üyesi Yıldıray SİPAHİ

Barkod

9786254355301

Kategori

İlmi

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

288

Ürün Ölçüsü

160*240

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık