İNKAR BAHANELERİ

125,00
81,25
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

İNKAR BAHANELERİ

Bir yaratıcıya inanma ve O’na bağlanma duygusu insanın fıtratında var olan asli bir ihtiyaç olmasına rağmen bazı gerekçelerle Allah’ın emrettiği esasları inkâr edenler daima var olmuştur. Tarihin her döneminde insanlığı hidayete ulaştırmak üzere peygamberler gönderilmiş; ancak kendi çıkarlarına ve zulümlerine ters düşen bu hakikatlere kulak tıkamak isteyen kimseler çeşitli bahanelerle hakkın karşısında yer almışlardır.

Bir insan için inkâr kavramını bilmek en az iman kavramını bilmek kadar önemlidir. Çünkü insanların hem dünya hem de ahirette kurtuluşa erebilmeleri, doğru bir inanca sahip olarak inkârın her türlüsünden uzak durmalarıyla mümkün olacaktır. İnkârı doğru anlamak imanın hakikatinin de doğru idrak edilmesini sağlayacaktır.

Eser, İslam öncesi toplumlardan günümüze kadar geçen süreçte inkârcıların ileri sürdükleri bahaneleri öğrenmek, doğru anlamak, inkâr kavramını her yönüyle incelemek ve tarih boyunca inkârcıların durumlarını tespit etmek adına kaleme alınmıştır.

 

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Dr. Aziz ÇINAR

Barkod

9786257779791

Kategori

İlmi

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

3

Sayfa Sayısı

368

Ürün Ölçüsü

160*240

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık