HZ. SAD B. EBU VAKKAS

30,00
19,50
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. SA’D b. EBU VAKKAS

Sahabe-i kiram, gerek Kur’an-ı Kerim’de gerekse hadis-i şeriflerde kendilerinden övgüyle söz edilen örnek bir nesildir. Kur’an-ı Kerim, onların Allah’ın rızasına nail olduklarına dikkat çekmiş, Hz. Peygamber (s.a.v.) de onların en hayırlı nesil olduklarını vurgulamıştır. İslam dininin, dünyanın pek çok noktasına yayılmasını sağlayan bu mümtaz şahsiyetler, İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılmasında kılavuz olmuşlardır. Diyanet İşleri Başkanlığı da, sahabenin doğru bir şekilde tanınması amacıyla “İslam’ın İlk Öncüleri: Sahabiler” serisi hazırlamıştır.

Serideki kitaplardan biri olan bu eserde; İslam’ın ilk yıllarından itibaren Hz. Peygamber’in yanında yer alan, Efendimizle beraber Mekkelilerin birçok eziyetine maruz kalan, sahabe arasında cesareti ve yiğitliği ile ön plana çıkan Hz. Sa’d b. Ebu Vakkas’ın hayatı, seferleri, kişisel ve ahlaki özellikleri anlatılmaktadır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Doç. Dr. Mustafa Necati BARIŞ

Barkod

9786254354502

Kategori

Gençlik

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

104

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık