HZ.HASAN

60,00
39,00
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

HZ. HASAN

 

Sahabe-i kiram, gerek Kur’an-ı Kerim’de gerekse hadis-i şeriflerde kendilerinden övgüyle söz edilen örnek bir nesildir. Kur’an-ı Kerim, onların Allah’ın rızasına nail olduklarına dikkat çekmiş, Hz. Peygamber de (sas) onların en hayırlı nesil olduklarını vurgulamıştır. İslam dininin, dünyanın pek çok noktasına yayılmasını sağlayan bu mümtaz şahsiyetler, İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılmasında kılavuz olmuşlardır. Diyanet İşleri Başkanlığı da, sahabenin doğru bir şekilde tanınması amacıyla “İslam’ın İlk Öncüleri: Sahabiler” serisi hazırlamıştır. Bu seri ile Başkanlığımız, Sevgili Peygamberimizin arkadaşları olan ashabını, başta günümüz gençliği olmak üzere toplumun tüm kesimlerine tanıtmayı ve onların güzel ahlakını bugünün insanına takdim etmeyi hedeflemektedir.

 

Bu eserde, Hz. Hasan’ın hayatı, şahit olduğu ve yaşadığı gelişmeler ile onun şahsiyet ve ahlakı ele alınacaktır. Allah Resûlü’nün Ehl-i beyti’nden olan ve kendi döneminde İslam toplumundaki önemli gelişmelerin odağında yer alan Hz. Hasan’ın hayatı ve toplumsal rolü en doğru yönleriyle ele alınıp anlatılmaya çalışılacaktır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin VAROL

Barkod

9786254356605

Kategori

Gençlik

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2024

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

112

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık