HZ. MUHAMMEDİN HAYATI

140,00
91,00
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. MUHAMMED’İN HAYATI

 

“Hz. Muhammed’in Hayatı” isimli eser. İlk bölümde Peygamberimizin doğduğu ortama, ailesine, çocukluk ve gençlik dönemine, Hz. Hatice ile evliliğine değinir. Sonraki bölümlerde Hz. Muhammed’e vahyin geliş süreci, ilk Müslümanlar, tebliğ hareketinin başlaması, Müslümanlara uygulanan baskı ve yaptırımlar ele alır. Medine’ye hicret, yaşanan savaşlar, Peygamber Efendimizin son dönemleri, Veda Hutbesi’yle devam eden eser, “Kültürümüzde Hz. Peygamber” bölümü ile sona erer. Ayrıca eserimizde Peygamber Efendimizin Örnek Kişili ve Ahlakı, Aile Hayatı, örnek liderliği ve bazı özelliklerinden de bahsedilmektedir.

Peygamber Efendimiz, kıyamete kadar gelecek olan bütün insanlara örnek bir insan ve doğru yolu gösteren bir rehber olarak gönderilmiştir. Bu bakımdan o, en üstün ahlaki özelliklere sahipti. Kur’an-ı Kerim de Yüce Allah şöyle buyurmaktadır: “( Ey Resulüm!) Şüphesiz sen en güzel ahlak üzeresin.” (Kalem Suresi, 68/4)

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yazarı

Prof. Dr. Casim AVCI,

Mevlana İDRİS

Barkod

9789751966278

Kategori

Siyer

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

15

Sayfa Sayısı

379

Ürün Ölçüsü

160 x 240

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık