HZ. ABDULLAH B. ABBAS

30,00
19,50
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. ABDULLAH b. ABBAS

Sahabe-i kiram, gerek Kur’an-ı Kerim’de gerekse hadis-i şeriflerde kendilerinden övgüyle söz edilen örnek bir nesildir. Bu bağlamda Kur’an-ı Kerim, ashaptan bahsederken Allah’ın rızasına nail olduklarına dikkat çekmiş, Hz. Peygamber (sas) de onların en hayırlı nesil olduklarını vurgulamıştır. İslam dininin, dünyanın pek çok noktasına yayılmasına büyük hizmetleri olan bu mümtaz şahsiyetler, gelecek nesiller için İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılması ve yaşanmasında kılavuz olmuşlardır. Diyanet İşleri Başkanlığı, doğru bir şekilde sahabenin tanınmasına katkı sağlamak amacıyla “İslam’ın İlk Öncüleri: Sahabiler” serisi hazırlamıştır.

Bu seriden biri olan eserde; ilmi yönü ve tefsir ilmindeki yetkinliği ile tanınan Tercümanü’l-Kur’an lakabıyla şöhret bulan Hz. Abdullah b. Abbas’ın hayatı, İslam’ı tebliğ faaliyetleri ve ilmi kişiliği ele alınmıştır. Ayrıca eserde Hz. Abdullah b. Abbas’ın Müfessir yönü ayrıca konu edilmiştir.

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Dr. Faruk GÖRGÜLÜ

Barkod

9786254354557

Kategori

Gençlik

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

119

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık