HZ.HÂLİD B. VELİD

20,00
13,00
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. HALİD b. VELİD

Sahabe-i kiram, gerek Kur’an-ı Kerim’de gerekse hadis-i şeriflerde kendilerinden övgüyle söz edilen örnek bir nesildir. Kur’an-ı Kerim, onların Allah’ın rızasına nail olduklarına dikkat çekmiş, Hz. Peygamber (s.a.v.) de onların en hayırlı nesil olduklarını vurgulamıştır. İslam dininin, dünyanın pek çok noktasına yayılmasını sağlayan bu mümtaz şahsiyetler, İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılmasında kılavuz olmuşlardır. Diyanet İşleri Başkanlığı da, sahabenin doğru bir şekilde tanınması amacıyla “İslam’ın İlk Öncüleri: Sahabiler” serisi hazırlamıştır.

Serideki kitaplardan biri olan bu eserde; Hz. Peygamber’in gazve ve seriyyelerde görev verdiği, İslam ordusunun sancaktarlarından ve büyük komutanlarından olan, “Seyfullah/Allah’ın kılıcı” unvanına sahip Halid b. Velid’in İslamiyet’ten önceki hayatı ve İslamiyet’ten sonraki askeri faaliyetleri ile fetihleri konu edilmiştir. Ayrıca eserde Halid. b. Velid’in ilmi yönü hakkında da detaylı bilgi verilmiştir.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Doç. Dr. Talip AYAR

Barkod

9786254352096

Kategori

Gençlik

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2022

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

110

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık