HZ.ÜMMÜ EYMEN

18,00
11,70
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. ÜMMÜ EYMEN

Sahabe-i kiram, gerek Kur’an-ı Kerim’de gerekse hadis-i şeriflerde kendilerinden övgüyle söz edilen örnek bir nesildir. Kur’an-ı Kerim, onların Allah’ın rızasına nail olduklarına dikkat çekmiş, Hz. Peygamber (s.a.v.) de onların en hayırlı nesil olduklarını vurgulamıştır. İslam dininin, dünyanın pek çok noktasına yayılmasını sağlayan bu mümtaz şahsiyetler, İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılmasında kılavuz olmuşlardır. Diyanet İşleri Başkanlığı da, sahabenin doğru bir şekilde tanınması amacıyla “İslam’ın İlk Öncüleri: Sahabiler” serisi hazırlamıştır.

Serideki kitaplardan biri olan bu eserde; Hz. Muhammed’in dadısı olan, bir süre sütanneliğini yapan, peygamberin annesi Âminenin yanından hiç ayrılmayan, İslâmiyet’in ilk günlerinde kendi ev halkıyla birlikte Müslüman olan, Hz. Peygamberin “annemden sonraki annem” diye kendisini sevdiği, İslam tarihine damga vuran önemli kadın sahabilerden biri olan Ümmü Eymen’in hayatı ve örnek kişiliği anlatılmaktadır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Dr. Şule Yüksel UYSAL

Barkod

9786254352072

Kategori

Gençlik

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2022

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

78

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık