ÇEVRE AHLAKI

60,00
39,00
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

ÇEVRE AHLAKI

Günümüzde insanlığın önündeki en büyük tehlikelerin biri çevresel sorunlardır. Hiç tükenmez gibi görünen su kaynakları kirlenmeye ve tükenmeye, toprak verimsizleşmeye, atmosferin dengesi insan kaynaklı emisyonlar nedeniyle bozulmaya başlamıştır. Çevre ahlakı, çevre sorunlarına yol açan yanlış değer yargılarını, çarpık zihniyet yapılarını tespit ederek, alternatif ahlak prensiplernin ve davranış kalıplarının teklif edilmesi ile ilgilenir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından nazari ahlak ve ameli ahlak alanında görüş ve bilgi ihtiyacının karşılanması amacıyla farklı konulardan oluşan ahlak serisi hazırlanmıştır.

Hazırlanan serinin dördüncüsü olan bu eserde; “Nüfus ve tüketim, tükenen sular ve topraklar, küresel iklim değişikliği, kaybolan ormanlar ve yok olan türler” den bahsedilmektedir. Ayrıca Batıda geliştirilen çevre ahlakı teorileri açıklanarak, İslam’ın çevre ahlakına bakışı konusu ayet ve hadisler ışığında ele alınmıştır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Editör

Prof. Dr. Muhammet Şevki AYDIN

Hazırlayan

Vehbi Metin DEMİR

Barkod

9786254354366

Kategori

Ahlak

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

220

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık