BİLİM AHLAKI

35,00
22,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

BİLİM AHLAKI

Bilim ahlâkı, bilimsel araştırmaların her aşamasında kendisine uyulması beklenen, uyulmadığı takdirde bilimin amaçladığı gayelere ulaşmasına engel teşkil edecek ilkeleri belirlemektedir. Bu yönüyle bilim ahlâkı, bilimsel çalışmaların hazırlık aşamasından yürütülmesine ve sonuçlandırılmasına kadar olan süreçte ortaya çıkan ahlaki sorunları ve getirilen çözüm önerilerini ele almaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından nazari ahlak ve ameli ahlak alanında görüş ve bilgi ihtiyacının karşılanması amacıyla farklı konulardan oluşan ahlak serisi hazırlanmıştır.

Hazırlanan serinin sekizincisi olan bu eserde; “Bilim, İlim, Ahlak, Etik gibi kavramlar açıklanarak; Bilimsel araştırma ve yayın ahlakı ilkelerine, bilim insanlarının bilime, bilim camiasına ve topluma yönelik sorumluluklarına değinilmiştir. Bilim Ahlâkı kitabı, hem teorik hem de pratik boyutuyla bilim ahlâkının insanlığa kazandırılmasına katkıda bulunması amaçlanmıştır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Editör

Prof. Dr. Muhammet Şevki AYDIN

Hazırlayan

Prof. Dr. Nejdet DURAK

Barkod

9786254351570

Kategori

Ahlak

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2022

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

247

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık