KİTAPLARA İMAN

9,00
5,85
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

KİTAPLARA İMAN

Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de “Ey iman edenler! Allah’a, Peygamberlerine, Peygamberlerine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. Kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkâr ederse derin bir sapıklığa düşmüş olur.” buyurarak iman konularına vurgu yapmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı vatandaşların kafasında inançla ilgili oluşabilecek soru ve sorunlar hakkında sahih dini bilgiyi sunmak amacıyla “İnanç Kitaplar Serisi” hazırlanmıştır.

Serinin dördüncü kitabı olan bu eserde; İlahi kitaplara iman etmenin gereği, kitapların gönderiliş hikmetleri ve vahiy süreci anlatılmaktadır. Eserde; “Tevrat, Zebur, İncil” hakkında da bilgilere yer verilerek tahrif meselesi ele alınmıştır. Ayrıca dinler arası nesh konusu da yer almaktadır. Son bölümde ise Kur’an-ı kerimden ve özelliklerinden bahsedilerek Kur’an tarihi, Kur’an’ın tercüme ve tefsiri ile Kur’an’ı diğer ilahi kitaplardan ayıran özelliklere değinilmiştir.

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. İlyas ÇELEBİ

Barkod

9789751962959

Kategori

Akaid

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2018

Baskı Sayısı

4

Sayfa Sayısı

88

Ürün Ölçüsü

120*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık