KURAN YOLU TÜRKÇE MEAL VE TEFSİRİ (Takım)

950,00
617,50
%35
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

KUR’AN YOLU TÜRKÇE MEÂL VE TEFSİR (5 Cilt)

 

“Kur’an Yolu Türkçe Meâl ve Tefsir” adlı eser 5 (beş) ciltten oluşmaktadır. Eserde, Kur’an metni, meâli ve tefsiri yer almaktadır. Uzman bir ekip tarafından mushaf tertibine göre hazırlanan eser farklı düzeylerde öğrenim görmüş insanların rahatlıkla anlayabileceği bir dil kullanılmıştır. Eser, ayetlerin içerdiği manayı özet olarak ifade eden orta hacimli bir tefsirdir. Öte yandan bazı konuların önemine binaen ayrıntılı bilgi verilmiş veya ilgili kaynaklara yönlendirme yapılmıştır.

“Eserin meâl kısmının hazırlanması sırasında konuyla ilgili belli başlı çalışmalar da göz önünde bulundurulmakla beraber, yapılan tercihler tefsire verilen emeğin ürünü olarak şekillenmiştir. Meâle yansıtılmayan, ancak dikkate değer görülen mânalara ise tefsirde ayrıca işaret edilmiştir. Aynı kelime veya ifadenin meâlin değişik yerlerinde, asıl mânayı değiştirmemek kaydıyla farklı şekillerde çevrilmiş olması bağlam farkı, ağırlıklı konuya riayet, edebî zevk gibi sebeplere dayalıdır. Bağlam farkının değişik anlamları gerektirmesi tabii olduğu gibi, bağlam aynı veya birbirine yakın olsa bile - asıl mânayı değiştirmemek kaydıyla- mâkul sınırlar içindeki çeşitliliğin çalışmaya zenginlik katacağı düşünülmüştür.”

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayanlar

Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN

Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI

Prof. Dr. İbrahim Kâfi DÖNMEZ

Prof. Dr. Sadrettin GÜMÜŞ

Barkod

9789751933768

Kategori

Meal-Tefsir

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

9

Sayfa Sayısı

3867

Ürün Ölçüsü

165*240

Kapak Bilgisi

Sıvama Cilt

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık