HZ. NUH (YENİ BİR BAŞLANGIÇ)

95,00
61,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. NUH

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

İlk insanın yaratılışından itibaren gönderilen ve Kur’an-ı Kerimde ismi zikredilen Peygamberler “Âdem, İdris, Nuh, İbrahim, İsmail, İshak, Yakup, Yusuf, Lût, Hûd, Salih, Şuayb, Mûsâ, Harun, İlyas, Elyesa‘, Yunus, Eyüp, Davud, Süleyman, Zekeriya, Yahya, İsa ve Hz. Muhammed”dir. Çocuklara bu Peygamberleri, Peygamber hayatlarını ve tevhit mücadelesini anlatmak amacıyla hazırlanan serinin beşinci kitabı “Hz Nuh Yeni Bir Başlangıç” tır.

Hz. Âdem ve Hz. Şit (a.s)’dan sonra Allah’a ibadet edenlerin sayısı azaldı, putperestlerin sayısı arttı. Allah’a ibadet edenlerden biri de Hz. İdris’in soyundan gelen Lamek ve ailesi idi. Lamek oğlu olan Hz. Nuh’u Alla inancı ile büyütmüştü. Hz. Nuh insanları içine düştükleri bu karanlık kuyudan kurtarmayı çok istiyordu. İşte bu eser; tertemiz, kimseyi kırmayan, yalan söylemeyen, verdiği sözü tutan Hz. Nuh ve hayatını çocukların anlayabileceği tarzda ele almaktadır.

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. Mahmut ÖZTÜRK

Barkod

9786254350986

Kategori

Çocuk

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2022

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

124

Ürün Ölçüsü

135*215

Kapak Bilgisi

Sıvama Cilt

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık