YAPAY ZEKA TRANSHÜMANİZM VE DİN

55,00
35,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

YAPAY ZEKÂ TRANSHÜMANİZM VE DİN

Genel olarak yapay zekâ, insan zekâsının karakteristik özelliklerini bilgisayarlara kazandıran algoritmalar geliştiren bir bilim dalıdır. Transhümanizm ise yeni teknolojilerle insanın biyolojik ve zihinsel yapısının güçlendirilmesi suretiyle bedensel sınırlamaların aşılmasının ve ölümün bile ortadan kaldırılmasının imkânı üzerine kurgulanmıştır.

İnsanın insan ötesi yeni bir varlığa dönüşümünü ifade eden teknolojik gelişmeler, transhümanizm ve yapay zekâ olguları karşısında dinî tecrübe alanının nasıl değişim ve dönüşüm geçireceği konusu bütün dünya dinlerinin karşısında merak uyandıran bir soru olarak durmaktadır.  Bu bağlamda Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinin iş birliği ile “Yapay Zekâ, Transhümanizm ve Din” konulu bir çalıştay düzenlenmiştir. Çalıştayda sunulan bildirilerinden oluşan eser alanında faydalı bir kaynaktır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Komisyon

Barkod

9786254351426

Kategori

İlmi

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2022

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

231

Ürün Ölçüsü

160*240

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık