İSLAM'IN SALGIN HASTALIKLARA BAKIŞI

5,00
3,25
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

İSLAM’IN SALGIN HASTALIKLARA BAKIŞI

 

Küresel ölçekli salgın ve buhranlar, kitlelerin beden ve ruh sağlıkları üzerinde onulması zor hasarlar ve tahribatlar oluşturmaktadır. Bunların devlet ve toplumların siyasi, sosyal ve ekonomik yapılarında meydana getirdiği ciddi değişim, kayıp ve zararlar ise meselenin başka bir boyutunu teşkil etmektedir. Bu süreçte hastalığa maruz kalan, yakınlarını kaybeden veya işinden olan milyonlarca insanın yaşadığı ciddi psikolojik travmaların yanı sıra çoğu kişide ortaya çıkan belirsizlik, kaygı ve panik durumları toplum olarak ruh sağlığımızı büyük ölçüde tehdit etmektedir. Bu süreçte ve sonrasında birey ve toplum sağlığı üzerinde ortaya çıkabilecek psikolojik etkileri en aza indirebilmek için bazı önlemler almak kaçınılmazdır. Kuşkusuz insanların bu süreci en az hasarla atlatmasında imanın olumlu yönde önemli bir etkisi bulunmaktadır.

 

Eser, İslam dininin genel anlamda hastalık ve musibetler karşısında nasıl bir anlayış ve tutum içinde olduğunu yalın ve özlü bir şekilde ortaya koymaktadır.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Yayın Tarihi: 2020

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Gen. Yay. Num. : 1778

Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 56

Ebat: 13x22cm

Cilt Tipi: Karton

Yazar: Komisyon

ISBN: 978-605-7751-73-7

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık