HACCI ANLAMAK

40,00
26,00
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

HACCI ANLAMAK

Bu kitabın amacı haccın farzları, vacipleri, sün­netleri ve mekruhları gibi fıkhı boyutunu ilgilendiren yönlerini an­latmak değil, hacılarımızın haccın anlamını ve özünü daha iyi kav­rayarak görevlerini yapmalarına ve bu önemli olayın hayatlarında olumlu anlamda bir dönüm noktası teşkil edebilmesine katkı sağla­maktır. Dolayısıyla bu çalışmada öncelik ve ağırlık, haccın anlamına ve anlaşılmasına verilmiştir.
 
Giriş bölümünde ibadet ve hacla ilgili olarak dikkat çekilen birkaç önemli husustan sonra, “Haccı Anlamak” başlığını taşıyan bölümde, hac fiil ve davranışlarından her birinin hikmetleri ve anlamları üze­rinde durulmaya çalışılmıştır.
 
 “Haccın Yapılışı” adlı bölümde, fıkhî ihtilaflara ve ayrıntılara girmek­sizin yalın bir anlatımla hac görevlerinin nasıl yapılacağı, geçmiş tec­rübelerin ışığı altında ve uygulama sırası dikkate alınarak özetlen­miştir. Konunun fıkhî boyutu ve ayrıntıları ise, yine Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanmış olan Hac İlmihalinde bulunabilecektir.
 
“Medine’yi Yaşamak” başlığı altındaki bölümde, okuyucuyu zihnen ve ruhen Hz. Peygamberin yaşadığı günlere, Asr-ı Saadet’e götür­mek ve ona komşu olmanın, civarında bulunmanın anlamı üzerinde düşünmesini sağlamak hedeflenmiştir.
Hac dönüşü ve sonrası ile ilgili son bölümde ise, hac vazifesini ta­mamlayan kardeşlerimizin hac sonrasındaki hayat yolculuğuna ne şekilde devam edeceklerine dair bazı tavsiyelere yer verilmiştir.


TEKNİK ÖZELLİKLER

Eser Dili: Türkçe 
Yazar: Prof.Dr. Bünyamin ERUL
           Dr. Ekrem KELEŞ
Baskı Tarihi: 4. Baskı 2023      
Sayfa: 113
Ebat: 13 x 21,50 cm
Kapak: Karton

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık