AYET VE HADİSLERİN IŞIĞINDA SEVGİ VE DOSTLUK

65,00
42,25
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

AYET VE HADİSLERİN IŞIĞINDA SEVGİ VE DOSTLUK

İnsan; Allah’ın yeryüzünde kendisine ibadet etmesi için yaratıp halife yaptığı, yerde ve göklerde bulunan her şeyi hizmetine sunduğu en değerli varlıktır. Bu varlıkta bulunması gereken özelliklerden biride sevgi ve dostluktur.

Sevgi ve dostluk konusunun ele alındığı bu eserin giriş bölümünde sevginin anlamı, çeşitleri ve sevgiyi oluşturan etkenler ele alınmıştır. Birinci bölümde insanların sevgisi; “iyi ve övgüye layık olan” ve “kötü ve yerilen” sevgi olarak iki açıdan değerlendirilmiş, ikinci bölümde Allah sevgisi ayrıntılı şekilde işlenmiş, üçüncü bölümde ise dostluk kavramı ele alınmıştır. Ayrıca Allah’ın sevdiği insanlar kimlerdir ve hoşlandığı ameller nelerdir? Allah’ın sevmediği, gazap ettiği insanlar kimlerdir ve sevmediği ameller nelerdir? Dost kavramını ifade eden Kur’an ayetleri hangileridir? Mü’minlerin dostları kimlerdir? Sorularına cevap verilmiştir.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. İsmail KARAGÖZ

Barkod

9789751932730

Kategori

Hadis

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

9

Sayfa Sayısı

252

Ürün Ölçüsü

135*195

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık