PEYGAMBERLERE İMAN

11,00
7,15
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

PEYGAMBERLERE İMAN

Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de “Ey iman edenler! Allah’a, Peygamberlerine, Peygamberlerine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. Kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkâr ederse derin bir sapıklığa düşmüş olur.” buyurarak iman konularına vurgu yapmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı vatandaşların kafasında inançla ilgili oluşabilecek soru ve sorunlar hakkında sahih dini bilgiyi sunmak amacıyla “İnanç Kitaplar Serisi” hazırlanmıştır.

Serinin beşinci kitabı olan bu eserde; Peygamberlikle ilgili olan Nebi ve Resul kavramları açıklanmış, Nübüvvetin gerekliliğinden bahsedilerek Peygamberlikle ilgili temel konulardan olan, “Peygamberliğin vehbiliği, Peygamberlerin sayısı, Peygamber-gayb ilişkisi” gibi konular ele alınmıştır. Ayrıca Peygamberlerin özellikleri Vahy ve Mucize gibi kavramlardan bahsedilerek Kur’an’da ismi geçen Peygamberlere de yer verilmiştir.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. Mustafa SİNANOĞLU

Barkod

9789751969026

Kategori

Akaid

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2018

Baskı Sayısı

1

Sayfa Sayısı

121

Ürün Ölçüsü

120*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık