ALLAH' A İMAN

11,00
7,15
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

ALLAH'A İMAN

Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de “Ey iman edenler! Allah’a, Peygamberlerine, Peygamberlerine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. Kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkâr ederse derin bir sapıklığa düşmüş olur.” buyurarak iman konularına vurgu yapmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı vatandaşların kafasında inançla ilgili oluşabilecek soru ve sorunlar hakkında sahih dini bilgiyi sunmak amacıyla “İnanç Kitaplar Serisi” hazırlanmıştır.

Serinin ikinci kitabı olan bu eserde; Hz. Âdem ile son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.)’e kadar ilahi tebliğin değişmeyen unsuru olan ve İslam âlimleri tarafından da “Usulü’d-din” olarak isimlendirilen iman esaslarından ilki “Allah’a İman” yani “aslü’l-usul” (dinin temel direği) anlatılmıştır. Eser, Allah’ın varlığı, Allah’ın isimleri ve Allah’ın sıfatları şeklinde üç ana başlıktan oluşmaktadır.

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Ulvi Murat KILAVUZ

Barkod

9789751962928

Kategori

Akaid

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2021

Baskı Sayısı

5

Sayfa Sayısı

114

Ürün Ölçüsü

120*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık