İSLAMDA MELEKLERE İMAN

55,00
35,75
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

İSLAMDA MELEKLERE İMAN

İslam’ın iman esasları arasında yer alan “Meleklere İman” konusu ayrıntılı bir şekilde ele alınan eserde; “Melek”in tanımı yapılarak farklı din ve kültürlerdeki melek inancına değinilmektedir. Ayrıca eserde, meleklerin özellikleri açıklanarak başta dört büyük melek olmak üzere bazı meleklerin özellikleri belirtilmektedir. Son bölümde ise “Meleklere İman”ın yaşantımıza etkilerinden bahsedilmektedir.

Melekler Allah’a bağlılığın, sadakat ve teslimiyetin sembolüdürler. Sadece Allah’ın emri ile hareket eder, O’ndan başka hiç kimseye ya da varlığa boyun eğmezler. Onlar aynı zamanda manevi temizliğin; bütün kirlerden, günahlardan arınmışlığın da sembolüdür. Akıllı ve şuurlu varlıklar olmakla birlikte Yüce Allah’a karşı kendilerini isyana sürükleyecek hiçbir söz ve davranışın içerisine girmezler. Her an Allah’ın emrini yerine getirmeye hazırlardır. Bu yönleriyle kulluk için dünyaya gönderilen insana asli vazifesini de hatırlatırlar.

 

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yazar

Doç. Dr. Mehmet Nur AKDOĞAN

Barkod

9786057519870

Kategori

Genel

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

3

Sayfa Sayısı

72

Ürün Ölçüsü

105*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık