Sipariş Takibi

KORUYUCU AİLE

Yeni
Yazar :
3,50
2,28
%35
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
Favorilere Ekle

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. İslam toplumları ayakta tutan temel dinamiklerden biri, hiç kuşkusuz aile müessesesidir. Aile sadece anne, baba ve çocuklardan oluşan fiziksel bir birliktelik değil, ruhsal bir birlikteliğin adıdır. Aynı şekilde nikâh, sadece iki in­sanı bir araya getiren bir akit değil iki kalbi buluşturan, iki kalp arasında sevgi, rahmet, meveddet ve muhabbet bağı oluşturan ve bütün bunlardan meyveler meydana getiren manevi bir birlikteliktir.

Çeşitli nedenlerle toplum içinde korunmaya muh­taç, kimsesiz ya da terk edilmiş çocuklar, en çok da sev­gi ve şefkate; sıcak, huzurlu ve mutlu bir aile ortamına ihtiyaç duymaktadır.

İslam’ın ilk yıllarından itibaren Müslüman toplum­lar, Kur’an-ı Kerim’in ve sünnet-i seniyyenin emrettiği sosyal yardımlaşma ve dayanışma, toplumda yetimler gibi ilgi ve desteğe muhtaç olan kesimlere sahip çıkıl­masına yönelik tavsiyelerini hayata geçirmişlerdir. Bu çerçevede kimsesiz çocuklarla ilgili dinî-hayri kurumlar oluşturdukları gibi gerekli dinî hassasiyetleri göstermek kaydıyla bu çocuklan ailelerin himayelerine de vermiş­lerdir. Bütün bu ilke, örnek ve uygulamalar, koruyucu aile konusunda bizlere dinî bir bakış açısı sunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yazar: Komisyon

Ebad: 18,05 x 10,05 cm.
Sayfa: 48
Kapak: Karton Kapak.
Kâğıt: 1.Hamur 
Baskı Tarihi: 2019

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık