KIRK HADİSTE SAĞLIK, HASTALIK VE TEDAVİ

12,00
7,80
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Gerek birey gerekse toplum olarak sağlık risklerine karşı dikkatli olunması ve özellikle de bulaşıcı hastalıklara karşı gereken tedbirlerin alınması dinimizin bir gereğidir. Allah Resulü (sas), bu bağlamda bulaşıcı hastalıkların yayılmasını engelleme amacına matuf olarak, 'Bir yerde veba salgını çıktığını işittiğinizde oraya gitmeyiniz. Eğer bu salgın sizin bulunduğunuz yerde olmuşsa ondan kaçmak için oradan çıkmayınız!' (Buhari, Tıp, 30) buyurarak karantina uygulamasına dikkat çekmiştir. Bir diğer hadis-i Şerifinde de, 'Bulaşıcı hastalığı olan, sağlıklı olanın yanına yaklaşmasın.' (Müslim, Selâm, 105) buyurarark salgın hastalığına karşı tedbirli ve ihtiyatlı bir yol takip edilmesini vurgulamıştır.

Peygamber Efendimizin (sas) hadis-i şeriflerinden derlenerek hazırlanan bu çalışmanın istifadeye medar olmasını temenni ediyor, insanlığı musibetlerden muhafaza buyurmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Yayın Tarihi: 2023

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Gen. Yay. Num. : 2378

Dil: Türkçe

Sayfa Sayısı: 54

Ebat: 10x14,30 cm

Cilt Tipi: Karton

Yazar: Komisyon

ISBN: 978-625-435-494-6

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık