Sipariş Takibi

DİN İSTİSMARI

Yeni
Yazar :
5,00
3,25
%35
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
Favorilere Ekle

DİN İSTİSMARI

Tarih boyunca çeşitli kişiler ve guruplar, insanların hayatlarında merkezi bir yere sahip olan dini ve dinî ritüelleri kendi çıkar­larına alet etmişlerdir. Dünyevi menfaat devşirmek adına dinde birtakım tahrifatlar yaparak din istismarına kapı aralamışlardır.
Din istismarı; din üzerinden topluma, toplumun sosyolojisine, psikolojisine, kültürel dokusuna müdahale etmektir. 15 Temmuz’da yaşadığımız FETÖ/PDY darbe teşebbüsünün ayaklarından biri de şüphesiz teolojik ihanetti. FETÖ yapılanması bir yandan toplumdaki meşruiyetini takviye etmek için dini istis­mar etmiş, bir yandan da dinin temel umdelerini tahrif etmek, dinî kavramların içini boşaltarak özünden koparmak suretiyle din mühendisliği yapmaktan geri durmamıştır. Tarihte bu nevi pek çok istismar projesini görmek mümkündür.
15 Temmuz’da yaşadığımız ağır travmanın sebepleri ve mey­dana getirdiği tahribatı ele almak üzere Diyanet Aylık Derginin 309. sayısı “Din İstismarı” gündemi ile yayımlanmıştır. Dergide konuyla ilgili uzmanların kaleme aldığı birbirinden değerli makaleleri kitap olarak da okuyucularımızın istifadesine sunmak istedik. Bu gaye ile makaleleri yeniden gözden geçirerek ve yem yazılar ekleyip zenginleştirerek elinizdeki bu kitabı hazırladık.
Dinimizin daha iyi anlaşılması ve din istismarına karşı halkı­mızın daha duyarlı olmasına bir nebze olsun katkıda bulu­nacağım düşündüğümüz “Din İstismarı” kitabını siz değerli okurlarımızın istifadesine sunuyoruz.
 

TEKNİK ÖZELLİKLER


Eser Dili: Türkçe

Yazar:Komisyon
Baskı Tarihi: 2017 - 2.Baskı

Ebad: 13x21 cm

Sayfa: 112

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık