İLME ADANAN BİR ÖMÜR MEHMET SAVAŞ

180,00
117,00
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

İLME ADANAN BİR ÖMÜR

- MEHMET SAVAŞ -

Bu eser, Haseki Eğitim Merkezi emekli hocalarından Mehmet Savaş hocanın, on beş yaşında başlayan ve hâlen devam eden ilim yolculuğunu, kendisi ile yapılan mülakatlarda kendi ağzından anlatması ve bu anlatımların kayda alınarak daha sonra yazıya dönüştürülmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. “Her şeyin bir engeli ilim tahsilinin ise pek çok engeli vardır.” Sözünün tecellisi mahiyetindeki bu ilim yolculuğu, Konya’nın Kızılören nahiyesinden başlayıp Konya merkeze, oradan da Halep ve Şama kadar ulaşmıştır. Savaş Hoca pek çok zorluğa rağmen dönemin büyük İslam âlimlerinin rahle-i tedrisatından geçmiş onların ilminden istifade etmiştir.

Öğrenilenlerini talebelerine aktarmak amacıyla yurda dönüş yapmış,  Konya İmam Hatip Okulu, Konya Yüksek İslam Enstitüsü ve Bolvadin İmam Hatip Liselerinde hocalık yapmıştır. DİB İstanbul Haseki Eğitim Merkezinin kurulmasıyla çeyrek asırdan fazla bu merkezde hocalık yapmış, emekli olduktan sonrada uzun bir süre fahri olarak devam etmiştir. Mehmet Savaş hocanın yetiştirmiş olduğu pek çok talebesi başta DIB Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliği ve uzmanlığı, merkez ve taşra teşkilatında müftülük, vaizlik ve Eğitim Merkezi ve diğer Diyanet Eğitim merkezleri il çeşitli lise ve üniversitelerde hocalık gibi görevler icra etmektedir.

 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. Abdüsselam ARI

Prof. Dr. Adem ESEN

Doç. Dr. Abdurrahman SAVAŞ

Barkod

9786254355356

Kategori

Biyografi

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2024

Baskı Sayısı

3

Sayfa Sayısı

510

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık