HZ.MUHAMMED VE EVRENSEL MESAJI

110,00
71,50
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. MUHAMMED VE EVRENSEL MESAJI

Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğru bir şekilde tanıtılmasını ve anlaşılmasını sağlamak için kaleme alınan bu eserde Kur’an-ı Kerim’den geniş ölçüde faydalanılmıştır. Diğer taraftan bu eseri siyer-meğazi ve tarih eserlerinden ayıran en önemli özellik hadis külliyatından büyük ölçüde istifade etmesidir.

Eserde ilk olarak Hz. Muhammed’in peygamber olarak gönderildiği ortam hakkında bilgi verilmektedir. Ardından peygamberlik dönemine kadar nasıl yaşadığı anlatılmaktadır. Mekke döneminin anlatıldığı bölümün ardından hicret ve Medine’de İslam toplumunun oluşumu ele alınmaktadır. Hz. Muhammed’in İslam’a ve Müslümanlara yönelik saldırılarla mücadele dönemi teferruatıyla anlatılmaktadır. İslam’ın yayılışını anlatan bölümle birlikte tarihi çizgisi itibarıyla risalet ele alınmıştır. Hz. Muhammed’in örnek kişiliği, aile hayatı ve yönetim şekli işlenmektedir. Toplumsal sorunlar karşısında nasıl tavır aldığının örneklendiği bölümlerin akabinde son günleri ve vefatı anlatılmaktadır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Prof. Dr. İbrahim SARIÇAM

Barkod

9789751933935

Kategori

Siyer

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

13

Sayfa Sayısı

518

Ürün Ölçüsü

160*235

Kapak Bilgisi

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık