Sipariş Takibi

SİNSİ ATEŞ

Yeni
Yazar :
4,00
2,00
%50
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
YAŞAR KOCA
Favorilere Ekle

SİNSİ ATEŞ

Günümüzde hem bireylerin hem de ailele­rin en temel problemlerinden birisi hiç şüphesiz bağımlılıktır.
Bağımlılık yapan madde kullanım yaşı ne yazık ki her geçen gün düşmekte, gençler ve yetişkinler arasında bu maddelere olan ilgi hızla artmaktadır. Bu tablo karşısında ahlaki ve kültürel değerlerin aşınması, suç oranlarının artması ve çok daha önemlisi aile bağlarının zedelenmesi kaçınılmaz hâle gelmektedir.
Olumsuz örneklerini son dönemlerde sık­ça görmeye başladığımız uyarıcı ve uyuşturucu maddelerin zararları, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi ciddi mana­da tehdit eder durumdadır.
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hazırlamış olduğumuz bu kitapta uyuşturucu maddelerin özellikle yoksul semtlerdeki ergen ve genç yetişkinlerde giderek artan kullanımının önüne geçmek, saklanması çok kolay olan  tek seferde dahi ölüm riski oluşturabilen bu maddelerin yol açacağı zarar ve yıkımdan aileleri ve çocuklarımızı korumak için toplumsal bir bilinç ve tepki oluşturma noktasında katkımız olsun istedik.
Bugün sevgiyi, ilgiyi, insana sahte mutluluk ve haz veren maddelerde arayan genç kuşaklarımız büyük risk altındadır. Bu kitapta ekonomik ve sosyal çöküntüye götüren sebepleri göstererek gençlere arkadaş seçiminde daha dikkati ve uyanık olmaları gerektiğini vurgulamaya çalıştık.
Diğer taraftan uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri kullanan gençler, şehir merkezinden uzak, izbe ve metruk binaları kullanmaktadır. Bu binaların uygunsuz kullanımına dikkatleri çekmek, gerekli tedbirleri alma noktasında gevşeklik göstermeyip somut adımlar atılmasına vesile olmak adına bu çalışmayı planladık.
Bu eser ile etkin ebeveynliğin çocuklarımızı zararlı alışkanlıklara karşı koruyan bir kalkan vazifesi gördüğünü hatırlatmak ister, aile içi etkin iletişime katkı sağlamasını dileriz.
Diyanet İşleri Başkanlığı
 
TEKNİK ÖZELLİKLER

Yazarı: Yaşar KOCA
Baskı Tarihi: 2018
Sayfa: 52
Kapak: Karton
Kağıt: 1. Hamur
 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık