Sipariş Takibi

SAFAHAT

Yeni
Yazar :
40,00
26,00
%35
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
M.Ertuğrul DÜZDAĞ
Favorilere Ekle

SAFAHAT

Büyük millî şairimiz ve İstiklâl Marşı’mızın yazarı Mehmed Âkif Ersoy, milletimizin yakın tarihte yaşadığı çok önemli olayların içinde bulunmuş; Balkan Harbi, Birinci Dünya Harbi ve İstiklâl Savaşı’nı görmüş; insanımızın geçirdiği acı tatlı, yenilgi ve zafer, her duruma şahit olmuştu.

Mehmed Akif, bu olayların getirdiği bütün duyguları, üzüntüleri ve sosyal hayatımıza olan tesirlerini, sebep ve sonuçlarıyla birlikte, bazen heyecan fırtınası bir şiir, bazen düşündüren bir fikir manzumesi içinde eserine almış ve onları, gelecek nesillere bir ecdat mirası olarak bırakmıştır.

Mehmed Akif, dilimizi sade ve akıcı bir şekilde kullanmış, en güzel Türkçe’yle, milletine şaheserler vermiştir. Şiirleri, her bakımdan, edebiyat tarihimizde eşsiz güzellikte muhteşem parçalardır. Basit bir hayat sahnesini anlatan mısralarında bile, hem gözlemci en keskin bir zekânın şimşekleri, hem de titreyen bir gönülün gözyaşları sezilir...

Mehmed Âkif, şiirlerini topladığı büyük eserine, "Safahat” adını vermiştir. Safahat’ta, 11.240 mısra tutan, hepsi aruz vezniyle yazılmış 108 şiir bulunur. 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Eser Dili: Türkçe
Yazar : M.Ertuğrul DÜZDAĞ
Baskı Tarihi: 2018
Ebad: 10x16,5 cm

Sayfa: 608 sayfa
Kapak: Hard Cover + Kutulu
Kâğıt: 90 gr. kuşe

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık