MEDENİYET ALEMİNDE YA.VE İSL. MED. KALEM GÜZELİ 1-2

325,00
195,00
%40
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Tam ismi Medeniyet Âleminde Yazı ve İslâm Medeniyetinde Kalem Güzeli olan eser, Mahmud Bedrettin Yazır’ın Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde vermeye başladığı Osmanlı paleografyası derslerindeki tecrübelerinin eseri olup Türk hat san‘atını felsefî bir nazar ve sûfiyâne bir neşve ile inceleyen bir çalışmadır.

Kitapta, hat sanatının kökenleri, İslam kültürü ve medeniyeti ile ilişkisi, hat sanatının kuralları ve teknikleri, hat sanatının çeşitleri ve özellikleri, hat sanatının önemli temsilcileri ve eserleri gibi konular detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Kitapta ayrıca, hat sanatının günümüzdeki durumu, sorunları ve geleceği ile ilgili değerlendirmeler de yer almaktadır.

Kalem Güzeli, hem hat sanatına ilgi duyan hem de hat sanatını öğrenmek isteyen okuyucular için faydalı bir kaynak niteliğindedir. Kitapta yer alan renkli fotoğraflar, çizimler ve tablolar da hat sanatının görsel zenginliğini yansıtmaktadır. Kitapta ayrıca, hat sanatı ile ilgili terimlerin açıklandığı bir sözlük de bulunmaktadır.

Kalem Güzeli, Türk kültürünün en önemli unsurlarından biri olan hat sanatına saygı ve sevgi duyan herkesin okuması gereken bir eserdir. Kitap, hat sanatının tarihini, estetiğini ve anlamını okuyucuya aktararak onu bu güzel sanatın büyüleyici dünyasına davet etmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Yayın Tarihi: 2023

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Gen. Yay. Num. : 137

Dil: Türkçe

Sayfa Sayısı: 208 - 464

Ebat: 20x27 cm

Cilt Tipi: Karton

Yazar: M. Bedreddin YAZIR

ISBN: 978-625-435-440-3 (Tk)

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık