Sipariş Takibi

MAHREMİYET BAĞLAMINDA SOSYAL MEDYA VE AİLE

Yeni
Yazar :
14,00
9,10
%35
Ücretsiz Kargo
VAR
+ -
Favorilere Ekle

MAHREMİYET BAĞLAMINDA SOSYAL MEDYA VE AİLE

Aile, insanın huzur ve mutluluğunun korunduğu, perçinlendiği, sağlıklı bir toplumun inşa edilmesi için vazgeçilmez fıtri bir olgudur. Ailenin temelini, mahremiyet, sadakat, güven, merhamet ve sevgi gibi değerler temellendirmektedir. Bu değerler temelinde yükselen aile ocağında yoğrulmuş bireyler, mahremiyet medeniyetini yükselteceklerdir.

İslam bir taraftan ailenin kurulmasını teşvik ederken diğer taraftan korunmasına ve bekâsına yönelik önemli tedbirler almıştır. Mahremiyet ve insan onuru gibi değerler, aile kurumunun vazgeçilmez ortak değerleridir. Günümüzde bu değerlerin korunması ve yeni nesillere aktarılmasına katkı sunmak adına, “Mahremiyet Bağlamında Sosyal Medya ve Aile” temalı bir ‘Aile Forumu’ düzenlendi.

Modern zamanlarda toplumun temel taşı olan ailede mahremiyetin günden güne zedelendiği, onu kökten sarsan etkenlere hedef olduğu görülmektedir. Söz konusu tehdit ve olumsuzluğu tetikleyen unsurların başında sosyal medyanın yanlış ve bilinçsiz kullanımı, sanal ilişkiler, eşler arası sadakatsizlik ve şiddet gelmektedir. Bu unsurlar, ailenin huzurunu bozan ve mahremiyet kaybına yol açan ciddi sorunlardır.

Dinin, belirli ilke ve prensiplerle koruma altına aldığı aile hayatının yok edilmesi, bir taraftan toplumdaki dengelerin bozulmasına sebebiyet verirken diğer taraftan nice değerlerin içinin boşaltılmasına zemin hazırlamaktadır. Oysa mahremiyet, insan onurunu, dokunulmazlığını ve izzetini koruyan en temel değerlerdendir.

“Mahremiyet Bağlamında Sosyal Medya ve Aile” temalı ‘Aile Forumu’nda, sosyal medyanın yanlış kullanımlarına ve nasıl kullanılması gerektiğine vurgu yapılarak bu alanda toplumsal bir farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Özel alanlan, sınırsızca, ahlak ilkelerinden yoksun ve aleni bir şekilde ifşa edilmesinin mahremiyete, topluma ve aileye yönelik yıkıcı etkilerine dikkat çekildiği forumun bildirileri kitap hâline getirildi.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yazar: Komisyon

Ebad: 13 x 21 cm.
Sayfa: 112
Kapak: Karton Kapak.
Kâğıt: 1.Hamur
Baskı Tarihi: 2018

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık