İMAM ŞÂFİÎ

25,00
16,25
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

İMAM ŞÂFİÎ

Bir mezhebi tanımak için öncelikli olarak o mezhebin kurucusunun bilinmesi gerekmektedir. İmam Şâfiî, fıkıhta rey kaidelerini tespit eden ve kıyas ölçülerini koyan bir fakihtir. Onun fıkhı, İslâm fıkhını en parlak ve en olgun devrinde mükemmel bir surette temsil etmiştir. Mezhebin kurucusu nasıl hüküm verir? Mezhebin üzerine kurulduğu usul nedir? Kendisinden sonra gelenler o mezhebi nasıl karşılamıştır? Mezhebin gelişmesi nasıl olmuştur? Bu ve benzeri sorular o mezhebi anlamaya katkı sağlayacaktır.

Eserde, İmam Şafii’nin hayatı, yetişmesi, gençliği, onun yaşadığı ortam ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. İslam dünyasının o dönemdeki durumunun ve ilmi yetkinliğinin İmam Şafii’nin hayatına ve görüşlerine etkisi üzerinde durulmuştur. Ayrıca İmam Şafii’nin itikadi konulardaki görüşlerine de yer verilerek asıl fıkha olan katkısı ve bu alandaki görüşleri ayrıntılı şekilde ele alınmıştır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Muhammed Ebu ZEHRA

Tercüme

Osman KESKİNOĞLU

Barkod

9786057751393

Kategori

İlmi

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2020

Baskı Sayısı

5

Sayfa Sayısı

430

Ürün Ölçüsü

160*235

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık