HZ.ABDULLAH B. MESUD

30,00
19,50
%35
VAR
+ -
Favorilere Ekle Fiyatı Düşünce Haber Ver

Hz. ABDULLAH b. MES’UD

Sahabe-i kiram, gerek Kur’an-ı Kerim’de gerekse hadis-i şeriflerde kendilerinden övgüyle söz edilen örnek bir nesildir. Kur’an-ı Kerim, onların Allah’ın rızasına nail olduklarına dikkat çekmiş, Hz. Peygamber (s.a.v.) de onların en hayırlı nesil olduklarını vurgulamıştır. İslam dininin, dünyanın pek çok noktasına yayılmasını sağlayan bu mümtaz şahsiyetler, İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılmasında kılavuz olmuşlardır. Diyanet İşleri Başkanlığı da, sahabenin doğru bir şekilde tanınması amacıyla “İslam’ın İlk Öncüleri: Sahabiler” serisi hazırlamıştır.

Serideki kitaplardan biri olan bu eserde; İlk Müslümanlardan biri olan, aynı zamanda Habeşistan’a ve Medine’ye ilk hicret eden, sahabe arasında yer alan Abdullah b. Mes’ûd’un hayatı ele alınmıştır. Ayrıca Kur’an, kıraat, tefsir, fıkıh ve hadis alanında ashabın önde gelen isimlerinden biri olan İbn Mes’ûd’un ilim, ahlak ve fazilet örnekleriyle dolu hayat hikâyesi de kitapta yer almaktadır.

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hazırlayan

Dr. Fatih KANCA

Barkod

9786254355219

Kategori

Gençlik

Dil

Türkçe

Basım Tarihi

2023

Baskı Sayısı

2

Sayfa Sayısı

92

Ürün Ölçüsü

135*210

Kapak Bilgisi

Karton Kapak

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Bunları da Beğenebilirsiniz

128Bit SSL, Visa, Mastercard

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Daire Başkanlığı © 2018. Her hakkı saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı Çık